Kayak

Ilgaz Nolana Mountain Resort, Türkiye’nin sayılı kayak pistlerinden biri olan Ilgaz Dağı eteklerinde Türkiye Kayak Federasyonu kontrollü liftleri ve otelimizde bulunan kayak okulu ile deneyimli belgeli hocalar eşliğinde benzersiz bir kış tatili sunuyor.

Kullanımda olan 3 baby lift haricinde, Yıldıztepe Telesiyej Tesisi bin 564 metre uzunluğunda olup bin 200 kişi/saat taşıma kapasitesine sahiptir.

Bu bölgede 2 bin 500 ve 4 bin 500 metrelik pistler mevcuttur. Otel ile kayak pistleri arasındaki mesafe 800 metre olup pistlere ulaşım şatıl traktör ile sağlanmaktadır.

Her yaş grubu ve seviyedeki kayak tutkunları için farklı eğitim programlarının bulunduğu kayak okulunda aynı zamanda üç gece, dört gündüz tam pansiyonlu kamplar düzenlenmektedir.

Kayak yapmak istemeyenler için kızak imkanı sunulmaktadır. Son model kayak, snowboard ve ihtiyaç duyulan her türlü ekipmanın temin edilebileceği merkez, hijyenik ve ferah bir ortamda hizmet vermektedir.

Ilgaz Kayak Merkezi

✓  Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında zirvesi 2850 metre olan Ilgaz Sıradağları üzerinde, Ilgaz Milli Parkı içinde yer almaktadır. Ilgaz Kayak Merkezi‘nde kayak mevsimi aralık ayında başlayıp nisan ayına kadar sürmektedir.

Ilgaz Kayak Merkezi‘nde 2 adet pist bulunmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi’nde 1. pistte gece kayağı yapma imkanı da vardır. Ayrıca Ilgaz Kayak Merkezi‘nde 350 metrelik bir baby lift de bulunmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi’nde 1400 metrelik 2. pistte tele ski bulunur ve tüm pistlerde toz karda kayak yapılabilir.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist